Umelecké intervencie

Ak sa vám moje projekty páčia, podporte ma a kúpte mi kávu 🙂 Ďakujem
https://www.buymeacoffee.com/kupecigor

 

STARÉ ŽELEZO (2021): Časy, kedy sa každý víkend po meste rozliehal zvuk prášenia kobercov, sú už dávno preč. Ako pamätníky tejto doby nám tu ostali stovky hrdzavejúcich „prašiakov“ – tony starého železa vo verejnom priestore. Mesto sa ich zatiaľ nezbavilo, tak som im dal svojím umeleckým zásahom nový život a funkciu. Zamyslel som sa nad tým, čím iným by mohli tieto hrdzavé železá byť a vyše tucet z nich som premenil na hojdačky, výstavné stojany, krmítka na zver, vešiaky na kvetináče, či obrovské praky.

 

BUBLINY(2013): Žijeme v anonymnej a trochu odmeranej spoločnosti. Jej skvelým príkladom sú zastávky MHD. Celé mesiace, či roky sa na nich stretávajú, často tí istí ľudia, bez akejkoľvek vzájomnej komunikácie, či prejavenia záujmu. Formou komixových bublín staviam ľudí, ktorí pri seba na zastávkach sedia, do fiktívnych dialógov, vzájomnej interakcie či vtipných situácií.

 

ZNAČKY (2017): Umelecký zásah, v rámci ktorého sme vymenili pôvodný nápis: “Ospravedlňujeme sa za obmedzenia v doprave” za niečo, za čo by sa samospráva v roku 2018 ospravedlniť mala. Toto kolektívne dielo reagovalo na vysokú mieru korupcie a netransparentnosti v krajine a našom meste. Spoluautori diela: Ján Gálik a Jakub Ivančo.

 

V KOŠICIACH RAŠÍ KORUPCIA (2017): Umelecký zásah, v rámci ktorého sme žeruchou vysiali nápis korupcia pri ceste vedúcej k magistrátu . Toto kolektívne dielo reagovalo na vysokú mieru korupcie a netransparentnosti na Slovensku a v našom meste. Spoluautori diela: Ján Gálik a Jakub Ivančo.

 

SPOVEDNICA (2018): Na miesto, kde bol kedysi umiestnený bankomat som nainštaloval fiktívnu spovednicu. Na tomto mieste si môžete vybaviť vaše duchovné potreby rovnako rýchlo, ako kedysi potreby ekonomické.

 

ZAHOĎTE IDEÁLY (2011): Odpadkový kontajner pred úradom práce som označil nápisom ideály. Mladí absolventi škôl sa na tomto mieste môžu zbaviť svojich predstáv o živote a mladíckych ideálov – a to rýchlo a bezbolestne.

 

 

OÁZA (2018): Starý, 30 rokov zatopený podjazd pre autá som formou reverse graffity premenil na “oázu” kam putujú zvieratá za vodou. Pôvodná funkcionalita tohto miesta totiž už dávno zmizla, tak som sa rozhodol jej vymyslieť novú.

KVETY AKO GESTO (2021, LUNÍK 9): Kvety vyrastajúce z puklín symbolizujú krásu a húževnatosť, ktorá je schopná presadiť sa aj v neľahkých podmienkach. Je to metafora na život detí na Luníku 9 – najväčšom rómskom ghette v strednej Európe. Táto murálna maľba vznikla v spolupráci s Otom Hudecom, po oslovení zo strany Michala Žáka zo Saleziánov Don Bosca. Samotné kvety kreslili deti z Luníku 9 a maľbu realizovalo Natreto studio.

Share Project :

Project Description

Portfolio Item comes with additional descrition & details fields. Descritpion field supports shortcodes and some allowed HTML like: Links, Blod Texts Paragraphs and etc. All details below are added from your dashboard, for each post individually. Mauris eu nibh eget ante rutrum iaculis quis ultricies dolor. Aenean eu consectetur ex, sed rhoncus ipsum.

Details

 • Client:John McDoe
 • Categories:
 • Skills:
  • CSS
  • HTML
  • jQuery
 • Project Url:View Project
 • Share Project :

More Work